Rakieta została zbudowana w ramach innowacyjnego projektu realizowanego w ramach współpracy z rzeszowskim Centrum Nowych Technologii. Projekt skupiał się na konstruowaniu rakiety, która byłaby w stanie unosić się w powietrzu i spełniać określone wymagania. W projekcie uczestniczyło łącznie 12 osób. Do realizacji projektu wykorzystano najnowsze technologie, w tym komputerowe modele aerodynamiczne oraz oprogramowanie do symulacji lotu.
Rakieta wykonana została z materiałów lekkich i trwałych, a jej konstrukcja przystosowana jest do lotu w przestrzeni powietrznej. Rakieta ma długość 3,5 m, rozpiętość skrzydeł 3 m, masę startową 70 kg i może osiągać prędkość do 100 km/h. Rakieta napędzana jest silnikiem odrzutowym i wyposażona w zaawansowany system nawigacji.
Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowali swoją pierwszą rakietę podczas Space Day, którą 26 maja z okazji Światowego Dnia Kosmosu zorganizowało Podkarpackie Centrum Innowacji w Rzeszowie. Rakieta została wykorzystana do serii eksperymentów naukowych, w których studenci badali zachowanie rakiety w przestrzeni powietrznej. Testy dały pozytywne wyniki, dzięki czemu rakieta jest teraz gotowa do przeprowadzenia pierwszego lotu wyższego. Jednak z obliczeń studentów wynika, że nie poleci wyżej niż na 4 km w górę. Jest to mimo wszystko ogromny sukces dla uczniów i reklama dla uczelni.